  • 1325-152J
1325-152J
advertisement
Manufacturer No:
1325-152J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-1325-152J
Package:
Axial
Datasheet:
1325-152J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1325-152J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    1325
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.133Diax0.260L 3.38mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    250mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    250mA
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    920mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    103MHz
  • Q @ Freq
    41 @ 7.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz
  • Current - Saturation
    250mA
  • Length
    6.604mm