  • 1210R-222H
1210R-222H
advertisement
Manufacturer No:
1210R-222H
HK JDW NO:
79-1210R-222H
Step5Bar-code shipping tag
1210R-222H
    J BEND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.128Lx0.095W 3.26mmx2.41mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Depth
    2.67mm
  • Current Rating
    431mA
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Max DC Current
    431mA
  • Frequency - Self Resonant
    70MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm