  • 1210J5000101MDR
1210J5000101MDR
advertisement
Manufacturer No:
1210J5000101MDR
HK JDW NO:
419-1210J5000101MDR
Datasheet:
1210J5000101MDR
Description:
100pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J5000101MDR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    100pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm