  • SQCAEM0R4CAJWE
SQCAEM0R4CAJWE
advertisement
Manufacturer No:
SQCAEM0R4CAJWE
HK JDW NO:
66-SQCAEM0R4CAJWE
Description:
SQ 0.4pF Ceramic Capacitor ±0.25pF M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCAEM0R4CAJWE
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    M
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    0.4pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Depth
    1.4mm
  • Case Code (Metric)
    1414
  • Case Code (Imperial)
    0505
  • Size Code
  • Height
    508μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.57mm
  • Thickness
    558.8μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.25pF