  • 1210AS-R12J-01
1210AS-R12J-01
advertisement
Manufacturer No:
1210AS-R12J-01
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-1210AS-R12J-01
Package:
1210
Datasheet:
1210AS-R12J-01
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1210AS-R12J-01
  • Package / Case
    1210
  • Material - Core
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Resistance
    260mOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    3mm
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    120 nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Frequency - Self Resonant
    850MHz
  • Q Factor
    60
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    4.3Ohm
  • DC Current
    920mA
  • Length
    3.8mm