  • 1206Y0632P70DCT
1206Y0632P70DCT
advertisement
Manufacturer No:
1206Y0632P70DCT
HK JDW NO:
419-1206Y0632P70DCT
Datasheet:
1206Y0632P70DCT
Description:
FlexiCap™ 2.7pF 63V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y0632P70DCT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    2.7pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm