  • 1206J0500104MXTE03
1206J0500104MXTE03
advertisement
Manufacturer No:
1206J0500104MXTE03
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1206J0500104MXTE03
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
0.1μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL (X2Y) Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 5423
Step5Bar-code shipping tag
1206J0500104MXTE03
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Number of Pins
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL (X2Y)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Circuit Type
    Filter
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm