  • 1206J0250121KCR
1206J0250121KCR
advertisement
Manufacturer No:
1206J0250121KCR
HK JDW NO:
419-1206J0250121KCR
Datasheet:
1206J0250121KCR
Description:
120pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206J0250121KCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    120pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm