  • CL21C510GDCNCNC
CL21C510GDCNCNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21C510GDCNCNC
HK JDW NO:
700-CL21C510GDCNCNC
Datasheet:
CL21C510GDCNCNC
Description:
51pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 7189
Step5Bar-code shipping tag
CL21C510GDCNCNC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    51pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
    Yes
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm