  • 12062C473KAT2A\2K
12062C473KAT2A\2K
advertisement
Manufacturer No:
12062C473KAT2A\2K
HK JDW NO:
66-12062C473KAT2A\2K
Package:
1206
Datasheet:
Description:
47nF Ceramic Capacitor 10% 1206
Step5Bar-code shipping tag
12062C473KAT2A\2K
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Voltage
    200V
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm