  • 12.7MM-5M-5515-20
12.7MM-5M-5515-20
advertisement
Manufacturer No:
12.7MM-5M-5515-20
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-12.7MM-5M-5515-20
Package:
Datasheet:
12.7MM-5M-5515-20
Description:
THERMAL INTERFACE PAD 12.7MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
12.7MM-5M-5515-20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Silicone
  • Shape
    Rectangular
  • Series
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Interface Pad, Roll
  • Shelf Life
    12 Months
  • Adhesive
    Tacky - Both Sides
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Polyethylene-Terephthalate (PET)
  • Outline
    5.00m x 12.70mm
  • Thermal Conductivity
    3.0W/m-K
  • Thickness
    0.0079 0.200mm