  • 1111J3000110FQT
1111J3000110FQT
advertisement
Manufacturer No:
1111J3000110FQT
HK JDW NO:
419-1111J3000110FQT
Datasheet:
1111J3000110FQT
Description:
11pF 300V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111J3000110FQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    11pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm