  • 10TPE68MW
10TPE68MW
advertisement
Manufacturer No:
10TPE68MW
HK JDW NO:
590-10TPE68MW
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
CAP TANT POLY 68UF 10V 2917
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
10TPE68MW
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 10TPE68MW.
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Mfr
    Panasonic Electronic Components
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Series
    POSCAP? TPE
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    10 V
  • Capacitance
    68 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm @ 100kHz