  • 10TPE220ML
10TPE220ML
advertisement
Manufacturer No:
10TPE220ML
HK JDW NO:
590-10TPE220ML
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
10TPE220ML
Description:
Molded POSCAP™ TPE 220μF Capacitor 3 (168 Hours) ±20% 2917 (7343 Metric) Surface Mount General Purpose -55°C~105°C Cut Tape (CT)
Quantity:
In Stock : 18385
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
10TPE220ML
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Material
    Polymer
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Series
    POSCAP™ TPE
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, Embossed , 13 Inch
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 100kHz
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    10V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    220μA
  • Ripple Current
    2.4A
  • Tan Delta
    0.1
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Manufacturer Size Code
    D3L
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    7.3mm