  • 10MS7220MEFCT56.3X7
10MS7220MEFCT56.3X7
advertisement
Manufacturer No:
10MS7220MEFCT56.3X7
HK JDW NO:
683-10MS7220MEFCT56.3X7
Description:
MS7 220μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 165mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~85°C Polar 2.4892mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
10MS7220MEFCT56.3X7
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    MS7
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    165mA
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm