  • 10AS066K4F40E3LG
10AS066K4F40E3LG
advertisement
Manufacturer No:
10AS066K4F40E3LG
HK JDW NO:
386-10AS066K4F40E3LG
Package:
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet:
10AS066K4F40E3LG
Description:
0°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 696 I/O 0.9V
Quantity:
In Stock : 3659
Step5Bar-code shipping tag
10AS066K4F40E3LG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1517-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    0°C~100°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1517
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    0.93V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.87V
  • Number of I/O
    696
  • Speed
    1.5GHz
  • Height Seated (Max)
    3.5mm
  • Length
    40mm
  • Width
    40mm