  • 10AS048K3F35E2SG
10AS048K3F35E2SG
advertisement
Manufacturer No:
10AS048K3F35E2SG
HK JDW NO:
386-10AS048K3F35E2SG
Package:
1152-BBGA, FCBGA
Datasheet:
10AS048K3F35E2SG
Description:
0°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 396 I/O 0.9V
Quantity:
In Stock : 5990
Step5Bar-code shipping tag
10AS048K3F35E2SG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    1152-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    0°C~100°C TJ
  • Part Status
    Active
  • HTS Code
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Technology
    CMOS
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1152
  • Number of Outputs
    396
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    0.93V
  • Power Supplies
    0.9V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.87V
  • Number of I/O
    396
  • Speed
    1.5GHz
    MCU, FPGA
  • Number of Inputs
  • Primary Attributes
    FPGA - 480K Logic Elements
  • Number of Logic Cells
    480000
  • Height Seated (Max)
    3.5mm
  • Length
    35mm
  • Width
    35mm