  • 10AS032E3F29E2SG
10AS032E3F29E2SG
advertisement
Manufacturer No:
10AS032E3F29E2SG
Manufacturer:
Altera
HK JDW NO:
2936-10AS032E3F29E2SG
Package:
Datasheet:
10AS032E3F29E2SG
Description:
780 TerminationsSystem On Chip0.9V
Purchasing and Inquiry
This SoC is built on core processor(s).
Use a power supply with a voltage of 0.9V if possible.It is considered hazardous to operate the SoCs wireless with a voltage higher than 0.93V.Power supply should be at least 0.87V.You can reconfigure FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY to meet your specific design needs.In total, there are 780 terminations, so system on a chip is really aided by this.In the same way that other high-quality Field Programmable Gate Arrays will do, it is also capable of providing outstanding performance.The SoC chip that comes with this module can be configured to have 360 outputs.In order to operate system on chip, you will need 0.9V power supplies.A SoC chip with 360 inputs is available to the user.320000 logic cells are included in logic system on chips.It is likely that the performance of this SoC on chip will be compromised if the temperature is elevated above 100°C.
processor.
There are a lot of Altera
10AS032E3F29E2SG System On Chip (SoC) applications.
  • Central inverter
  • AC-input BLDC motor drive
  • Measurement tools
  • Special Issue Editors
  • Smartphones
  • Industrial automation devices
  • Central alarm system
  • Three phase UPS
  • Mobile market
  • Medical Pressure
Step5Bar-code shipping tag
10AS032E3F29E2SG
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Published
    2016
  • Number of Terminations
    780
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B780
  • Number of Outputs
    360
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    0.93V
  • Power Supplies
    0.9V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.87V
  • Number of Inputs
    360
  • Height Seated (Max)
    3.35mm
  • Length
    29mm
  • Width
    29mm