  • 10AS032E2F29I2LG
10AS032E2F29I2LG
advertisement
Manufacturer No:
10AS032E2F29I2LG
HK JDW NO:
386-10AS032E2F29I2LG
Package:
780-BBGA, FCBGA
Datasheet:
10AS032E2F29I2LG
Description:
780 Terminations -40°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 360 I/O 0.9V
Quantity:
In Stock : 12330
Step5Bar-code shipping tag
10AS032E2F29I2LG
  • Package / Case
    780-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Arria 10 SX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    780
  • HTS Code
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B780
  • Number of Outputs
    360
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    0.93V
  • Power Supplies
    0.9V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.87V
  • Number of I/O
    360
  • Speed
    1.5GHz
  • Height Seated (Max)
    3.35mm
  • Length
    29mm
  • Width
    29mm