  • 103-391FS
103-391FS
advertisement
Manufacturer No:
103-391FS
HK JDW NO:
79-103-391FS
Step5Bar-code shipping tag
103-391FS
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    2.79mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    635mA
  • Inductance
    390nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    240mOhm Max
  • Max DC Current
    635mA
  • Frequency - Self Resonant
    235MHz
  • Q @ Freq
    22 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    22
  • Q Factor
    22
  • Case/Size Code
    1010
  • Height
    1.91mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.91mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    103
  • Size / Dimension
    0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±1%