  • 4590-223J
4590-223J
advertisement
Manufacturer No:
4590-223J
HK JDW NO:
79-4590-223J
Step5Bar-code shipping tag
4590-223J
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.455Diax0.900L 11.55mmx22.86mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating
    5.26A
  • Lead Length
    27.94mm
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    24mOhm Max
  • Max DC Current
    5.26A
  • Current - Saturation
    3.5A
  • Diameter
    11.55mm