  • 102S42E1R9BV4E
102S42E1R9BV4E
advertisement
Manufacturer No:
102S42E1R9BV4E
HK JDW NO:
406-102S42E1R9BV4E
Datasheet:
102S42E1R9BV4E
Description:
E 1.9pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, High Voltage Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
102S42E1R9BV4E
  • Thickness
    2.5908mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    1.9pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Height
    2.5908mm
  • Length
    2.794mm
  • Width
    2.794mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm