  • 102R15W102KF4E
102R15W102KF4E
advertisement
Manufacturer No:
102R15W102KF4E
HK JDW NO:
407-102R15W102KF4E
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
102R15W102KF4E
Description:
PolyTerm® 1000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 646
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
102R15W102KF4E
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    PolyTerm®
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm
  • Thickness
    1.27mm