  • 102H47W223MQ4
102H47W223MQ4
advertisement
Manufacturer No:
102H47W223MQ4
HK JDW NO:
407-102H47W223MQ4
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
0.022μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.370Lx0.270W 9.40mmx6.86mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
102H47W223MQ4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.370Lx0.270W 9.40mmx6.86mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    0.022μF
  • Terminal Pitch
    6.99mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.275 6.99mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    3727
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.302 7.67mm
  • Length
    9.4mm
  • Width
    6.86mm