  • 100ZL15M6.3X11
100ZL15M6.3X11
advertisement
Manufacturer No:
100ZL15M6.3X11
HK JDW NO:
683-100ZL15M6.3X11
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
ZL 15μF Capacitor 20% Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
100ZL15M6.3X11
  • Package / Case
    Aluminum
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Series
    ZL
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    Bulk
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11mm