  • 100YXJ22MTA6.3X11
100YXJ22MTA6.3X11
advertisement
Manufacturer No:
100YXJ22MTA6.3X11
HK JDW NO:
683-100YXJ22MTA6.3X11
Description:
YXJ 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 267mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
100YXJ22MTA6.3X11
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    YXJ
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    22μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    7000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    267mA
  • Life (Hours)
    7000 hours
  • Impedance
    570mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    146.85mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    267mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm