  • 100YXG330MEFCGC16X25
100YXG330MEFCGC16X25
advertisement
Manufacturer No:
100YXG330MEFCGC16X25
HK JDW NO:
683-100YXG330MEFCGC16X25
Description:
YXG 330μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
100YXG330MEFCGC16X25
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    YXG
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    6000 Hrs @ 105°C
  • Life (Hours)
    6000 hours
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm