  • 100R17-76B
100R17-76B
advertisement
Manufacturer No:
100R17-76B
Manufacturer:
Parlex USA LLC
HK JDW NO:
581-100R17-76B
Package:
Datasheet:
100R17-76B
Description:
CABLE FFC 17POS 1.00MM 3"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
100R17-76B
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Number of Pins
    17
  • Published
    2004
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Number of Conductors
    17
  • Termination Style
    Top on Both Sides, Backers on Both Sides
  • Cable Type
    FFC, FPC
  • Wire/Cable Type
    Flat Flex
  • Length
    3.000 76.20mm
  • Length - Exposed Ends
    0.140 3.56mm