  • 050R8-127B
050R8-127B
advertisement
Manufacturer No:
050R8-127B
Manufacturer:
Parlex USA LLC
HK JDW NO:
581-050R8-127B
Package:
Datasheet:
050R8-127B
Description:
CABLE FFC 8POS 0.50MM 5"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
050R8-127B
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Published
    2012
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Number of Conductors
    8
  • Termination Style
    Top on Both Sides, Backers on Both Sides
  • Cable Type
    FFC, FPC
  • Wire/Cable Type
    Flat Flex
  • Length
    5.000 127.00mm
  • Length - Exposed Ends
    0.140 3.56mm