  • 100F2D104KTV
100F2D104KTV
advertisement
Manufacturer No:
100F2D104KTV
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-100F2D104KTV
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
0.1μF Capacitor Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
100F2D104KTV
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYESTER
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    13.5mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    6.5mm