  • 10095572-15R078HLF
10095572-15R078HLF
advertisement
Manufacturer No:
10095572-15R078HLF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
HK JDW NO:
44-10095572-15R078HLF
Description:
CABLE SATA F-F 78MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
10095572-15R078HLF
  • Operating Temperature
    15°C~35°C
  • Series
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Receptacle to Receptacle, Right Angle
  • Number of Positions
    4, 15
  • Color
    Multiple
  • Gender
    Female to Female
  • Fastening Type
    Push-Pull
  • Shielding
    Unshielded
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Cable Type
    Individual
  • Usage
    Internal, Power Cable
  • Cable Connectors
    SATA
  • Current - Max/Contact
    1.5A
  • Length
    0.260' 78.00mm 3.071