  • 1008HT-39NTJLB
1008HT-39NTJLB
advertisement
Manufacturer No:
1008HT-39NTJLB
HK JDW NO:
3194-1008HT-39NTJLB
Package:
1008
Datasheet:
1008HT-39NTJLB
Step5Bar-code shipping tag
1008HT-39NTJLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 hours ago)
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    700mA
  • Inductance
    39 nH
  • Test Frequency
    200MHz
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.9GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    55
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    170mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.039 µH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT: 350 MHZ
  • Height
    1.14mm
  • Length
    2.67mm
  • Width
    2.41mm