  • 1.5KE56AHE3/51
1.5KE56AHE3/51
advertisement
Manufacturer No:
1.5KE56AHE3/51
HK JDW NO:
884-1.5KE56AHE3/51
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet:
1.5KE56AHE3/51
Step5Bar-code shipping tag
1.5KE56AHE3/51
  • Package / Case
    DO-201AA, DO-27, Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    53.2V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    19.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    77V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    47.8V