  • 0RLS045.T
0RLS045.T
advertisement
Manufacturer No:
0RLS045.T
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-0RLS045.T
Package:
Cartridge, Non-Standard
Datasheet:
0RLS045.T
Description:
FUSE CRTRDGE 45A 600VAC NON STD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0RLS045.T
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 0RLS045.T.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Cartridge, Non-Standard
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    POWR-GARD® RLS
  • Size / Dimension
    1.063Diax5.500L 27.00mmx139.70mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Clip
  • Type
    Electrical
  • Applications
    Electrical, Industrial
  • Current Rating (Amps)
    45A
  • Current Rating
    45A
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    10kA
  • Class Code
    H
  • Length
    139.7mm