  • 0925R-122H
0925R-122H
advertisement
Manufacturer No:
0925R-122H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-0925R-122H
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0925R-122H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0925R
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    247mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    247mA
  • Inductance
    1.2μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    730mOhm Max
  • Max DC Current
    247mA
  • Frequency - Self Resonant
    130MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 7.9MHz
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz
  • Current - Saturation
    247mA
  • Q Factor
    40
  • Diameter
    2.41mm
  • Length
    6.35mm