  • 0805HT-R50TGLB
0805HT-R50TGLB
advertisement
Manufacturer No:
0805HT-R50TGLB
HK JDW NO:
3194-0805HT-R50TGLB
Step5Bar-code shipping tag
0805HT-R50TGLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Chip
  • Current Rating
    200mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    500 nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • Max DC Current
    200mA
  • Frequency - Self Resonant
    585MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Q Factor
    20
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.2Ohm
  • Inductance Tolerance
    2%
  • Inductance-Nom (L)
    0.5 µH
  • Length
    2.16mm
  • Width
    1.52mm