  • 0805-15NJ
0805-15NJ
advertisement
Manufacturer No:
0805-15NJ
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-0805-15NJ
Package:
Nonstandard
Datasheet:
0805-15NJ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0805-15NJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    805
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    600mA
  • Inductance
    15nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    170mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3.4GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    50 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Case/Size Code
    0907
  • Rated Current-Max
    0.6A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 500 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.060 1.52mm