  • 0603ZG105ZAT2A\4K
0603ZG105ZAT2A\4K
advertisement
Manufacturer No:
0603ZG105ZAT2A\4K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-0603ZG105ZAT2A\4K
Package:
0603
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 80% 0603
Quantity:
In Stock : 14985
Step5Bar-code shipping tag
0603ZG105ZAT2A\4K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    80%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    810μm
  • Dielectric
    Y5V
  • Insulation Resistance
    100GOhm
  • Voltage
    10V
  • Height
    900μm
  • Length
    1.6mm