  • 0603Y1000392MDR
0603Y1000392MDR
advertisement
Manufacturer No:
0603Y1000392MDR
HK JDW NO:
419-0603Y1000392MDR
Datasheet:
0603Y1000392MDR
Description:
FlexiCap™ 3900pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603Y1000392MDR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    3900pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm