  • GRM0225C1H101GA02L
GRM0225C1H101GA02L
advertisement
Manufacturer No:
GRM0225C1H101GA02L
HK JDW NO:
535-GRM0225C1H101GA02L
Package:
01005 (0402 Metric)
Description:
GRM 100pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 115540
Step5Bar-code shipping tag
GRM0225C1H101GA02L
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm