  • 0603Y0100181JCR
0603Y0100181JCR
advertisement
Manufacturer No:
0603Y0100181JCR
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-0603Y0100181JCR
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
0603Y0100181JCR
Description:
FlexiCap™ 180pF 10V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603Y0100181JCR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FlexiCap™
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    180pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm