  • 0603LS-183XGLB
0603LS-183XGLB
advertisement
Manufacturer No:
0603LS-183XGLB
HK JDW NO:
3194-0603LS-183XGLB
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 108
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0603LS-183XGLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 13 hours ago)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
  • Tolerance
    2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    160mA
  • Inductance
    18 μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • Max DC Current
    160mA
  • Frequency - Self Resonant
    22MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Q Factor
    20
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    7.6Ohm
  • Inductance Tolerance
    2%
  • Inductance-Nom (L)
    18 µH
  • Height
    1.12mm
  • Length
    1.8mm
  • Width
    1.169mm