  • HKQ0603U1N4S-T
HKQ0603U1N4S-T
advertisement
Manufacturer No:
HKQ0603U1N4S-T
HK JDW NO:
782-HKQ0603U1N4S-T
Datasheet:
HKQ0603U1N4S-T
Step5Bar-code shipping tag
HKQ0603U1N4S-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    640mA
  • Inductance
    1.4nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    10GHz
  • Q @ Freq
    14 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.64A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm