  • 0603HP-91NXJLW
0603HP-91NXJLW
advertisement
Manufacturer No:
0603HP-91NXJLW
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0603HP-91NXJLW
Package:
0603
Datasheet:
0603HP-91NXJLW
Description:
Quantity:
In Stock : 3929
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0603HP-91NXJLW
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 15 hours ago)
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    NO
  • Inductance
    91 nH
  • Test Frequency
    150MHz
  • Max DC Current
    440mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.65GHz
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    64
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    580mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.091 µH
  • Height
    940μm
  • Length
    1.75mm
  • Width
    1.09mm