  • 0603HM-471EKTS
0603HM-471EKTS
advertisement
Manufacturer No:
0603HM-471EKTS
HK JDW NO:
216-0603HM-471EKTS
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
0603HM-471EKTS
Step5Bar-code shipping tag
0603HM-471EKTS
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0603HM
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.031W 1.40mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    75mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    470nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    7Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    700MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.075A
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm