  • 0603CT-5N1XGLU
0603CT-5N1XGLU
advertisement
Manufacturer No:
0603CT-5N1XGLU
HK JDW NO:
3194-0603CT-5N1XGLU
Step5Bar-code shipping tag
0603CT-5N1XGLU
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating
    1.4A
  • Inductance
    5.1 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    1.4A
  • Frequency - Self Resonant
    5.5GHz
  • Q Factor
    93
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    50mOhm
  • Inductance Tolerance
    2%
  • Inductance-Nom (L)
    0.0051 µH
  • Height
    610μm
  • Length
    1.63mm