  • 0603CT-1N2XJLU
0603CT-1N2XJLU
advertisement
Manufacturer No:
0603CT-1N2XJLU
HK JDW NO:
3194-0603CT-1N2XJLU
Package:
Step5Bar-code shipping tag
0603CT-1N2XJLU
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    1.1A
  • Inductance
    1.2 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    1.1A
  • Frequency - Self Resonant
    16GHz
  • Q Factor
    50
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    105mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.0012 µH
  • Length
    1.63mm