  • 0603CT-15NXJLU
0603CT-15NXJLU
advertisement
Manufacturer No:
0603CT-15NXJLU
HK JDW NO:
3194-0603CT-15NXJLU
Quantity:
In Stock : 4
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0603CT-15NXJLU
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    800mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    15 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    800mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.3GHz
  • Q Factor
    80
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    145mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.015 µH
  • Length
    1.63mm