  • 06031A680F4T4A
06031A680F4T4A
advertisement
Manufacturer No:
06031A680F4T4A
HK JDW NO:
66-06031A680F4T4A
Description:
68pF 100V Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
06031A680F4T4A
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Height
    0.9mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm