  • 0538-011-C-3.0-10LF
0538-011-C-3.0-10LF
advertisement
Manufacturer No:
0538-011-C-3.0-10LF
HK JDW NO:
221-0538-011-C-3.0-10LF
Description:
CAP TRIMMER 3-10PF 200V CHAS MNT
Step5Bar-code shipping tag
0538-011-C-3.0-10LF
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.375Dia 9.53mm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Q @ Freq
    500 @ 1MHz
  • Capacitance Range
    3pF~10pF
  • Diameter
    9.53mm
  • Height
    7.88mm
  • Height Seated (Max)
    0.275 6.99mm